View Single Post
Old 19th March 2009, 21:54
ellief
Mania Member
ellief is offline

ellief's Avatar

ellief Super Legendellief Super Legendellief Super Legendellief Super Legendellief Super Legendellief Super Legendellief Super Legendellief Super Legendellief Super Legendellief Super Legendellief Super Legend

Wei sori bori, siapo urang belide, betok apo gabus aku dak tereti.... umak-ubak aku asli wong Kayu Agung..... aku tau kau ngomong apo jugo jugo kerno aku ngerti beberapo baso di Sumsel, lagian dak susah nyingok gelagat makhluk2 sejenis ini, cuman berani ngomong di dunio maya, potong ayam tetanggo men kau berani ngomong langsung ke urang belide yg kau maksud..... di forum Plembang ini cuman ado sikok urang belide, itu mang Win, apo dio yg kau maksud sukses dak ngajak2?

Justru wong2 cak kau inilah yg bikin negara dak maju2, dak pacak diandalke alias katek ambe'an, cuman ngarepke KKN samo pertolongan sanak famili, men dak ditolong nak ngapak... Aku dari kuliah la nyari duit dewek, tamat kuliah nyari gawe dewek, katek tuh aku mintak2 tolong samo keluargo aku yg la sukses buat ngenjok informasi bukaan begawe... baco koran, buka internet, denger radio, nonton TV....manfaatke teknologi yg la maju sekarang, dak susah nyari lowongan begawe, asal memang KAU-nyo bekwalitas.....

Quote:
Originally Posted by hanizza View Post
mang kau tak ngarti, urang belide bukan. bukan ngomongan urang lah berhasil lalu sakit hati. Maksudku urang belide kalu lah berhasil tak endak ngajak urang, mungkin takut tasaingi. Kalu contohna kau lah berhasil walau pun itu hasil keringatmu dewek temasok tak atek patulongan Tuhan apa salah kalu sasama urang belide membegi/ngenjek tau cara agar sukses lagakmu.
Ade contoh plisi yg deri diangkat sampai pensiun tak sikiokpun ngajak/ngenjek tau urang di dusunna cara nak masok plisi (bukan mintak pasokan cuma mintak enjek tau kalu ade bukaan di plisi).
Aku yakin kau urang belide asli, tapi uleh urang caramu kanilah belide tak maju-maju. Contohlah daerah lain di sumsel, kalu ia berhasil pasti ade bantuan ka urang sadaerahna, bukan duit.
Urang cina bie pacak berhasil di kita uleh mereka gelak saling tulong. Misalna ade keluargana nganjual berang lebih mahal deri yg lain, ia maseh meli di keluargana karena gek mahal ia lah nulong keluargana. Kalu di blide lah pasti meli di iban yg lebih morah (gek lebih morah rp.25)
Reply With Quote